Recyklohraní

Již řadu let žáci naší školy sbírají starý papír, noviny, časopisy a plastová víčka. Učíme se, proč je důležité třídit odpad. Na chodbách školy jsou rozmístěny nádoby na papír a plast. Zdaleka ne všichni pečlivě třídí předměty, které již dosloužily, často vidíme plastové lahve a kelímky v koších na smíšený odpad. Jsme lhostejní k osudu naší planety, nebo nevěříme v užitečnost recyklace?

Další šanci ukázat, že to s tříděním odpadů myslíme vážně, nám přináší školní recyklační program RECYKLOHRANÍ.
U vchodu do školy stojí dvě červené popelnice. Jsou určené k odkládání drobných elektropřístrojů. Patří tam všechna elektrozařízení, která projdou otvorem pro vhoz, např. mp3, walkmany, kalkulačky, rádia, elektrické hračky nebo hudební nástroje, drobné počítačové vybavení a další. Brzy přibyde nádoba na použité baterie. Při odkládání elektrozařízení a baterií se vždy řiďte pokyny na letáčcích a plakátech, které máte na nástěnkách ve třídách i na hlavní nástěnce u šaten. Tam si také můžete prohlédnout případné odměny, které můžeme do naší školy získat.
Do soutěže o body v rámci tohoto projektu se již zapojili žáci čtvrtého ročníku, kteří zpracovali úkol s tématem Sběrný dvůr.

Více na: www.recyklohrani.cz