Jsme Evropané - učíme se spolupracovat

Podpora mezinárodní spolupráce v oblasti mládeže a spolufinancování mezinárodních studijních programů v roce 2011“ – poskytovatel dotace Plzeňský kraj.
V rámci tohoto programu škola obdržela dotaci ve výši 30 000,- Kč na projekt „Jsme Evropané – učíme se spolupracovat“.
Projekt navazuje na zkušenosti ze spolupráce školy s partnerskými školami v zahraničí v předchozích letech. V rámci projektu se uskutečnil výměnný pobyt žáků ve francouzském Villeneuve sur Yonne (Burgundsko) ve dnech 10. 5. do 15. 5. 2011. Pobytu se zúčastnilo 13 žáků a 2 pedagogové.  Žáci se seznámili s životem a vzděláváním na partnerské škole, životem v rodinách, kde byli ubytováni, navštívili Paříž a zábavní park Nigloland. Součástí programu byly i zábavné večery.
Setkání výrazně přispělo k zdokonalování jazykové vybavenosti, odbourávání bariér při vzájemné komunikaci a poznávání školských systémů jednotlivých zemí.
Na setkání se kromě pedagogů školy a finanční podpory Plzeňského kraje podílelo město Horní Bříza, Unie rodičů, české a francouzské občanské sdružení Přátelství mezi městy Horní Bříza a Villeneuve sur Yonne.