Bezpečně kolmo do školy

suž
 nap sever
toyota

"Bezpečně kolmo do školy"

Projekt „Bezpečně kolmo do školy“ byl podpořen v programu Škola pro udržitelný život.

Posláním programu je vzdělávání v oblasti udržitelného rozvoje a zapojení veřejnosti do konkrétních akcí směřujících ke zlepšení životního prostředí. Masarykova ZŠ Horní Bříza se stane iniciátorem při tvoření malých místních projektů a zároveň tímto orientuje výuku na potřeby skutečného života. Do školního vzdělávacího programu vnáší přirozeným způsobem výchovu k regionálnímu cítění, k občanské sounáležitosti a spolupráci.
Předmětem projektu je upravení a označení bezpečné cesty pro pěší a cyklisty z vedlejší obce Trnová do obce Horní Bříza ke škole, na které budou spolupracovat žáci a veřejnost. Stezka povede kolem rybníka Hamr, u kterého vytvoříme informační tabule. V dalším období chceme na tuto cestu napojit naučnou stezku tematicky zaměřenou na historii a současnost těžby a zpracování kaolinu a keramické výroby na Plzeňsku. Tento projekt by měl přínos i pro ostatní občany. Stezka bude vhodnou částí trasy každoroční mezinárodní turistické akce Hornobřízský puchýř.
Tento projekt je aktuální pro zvýšený počet dětí dojíždějících z Trnové , v základní verzi je finančně dostupný, měl by pozitivní dopad na širokou veřejnost. Cílem je přispět ke zdravému způsobu života široké veřejnosti a povzbudit občany ke komunitní práci.

Projekt ve výši 55 000,- Kč byl podpořen dotací 31 200,- Kč.